• +386 51 328 208
  • Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Novice

Pet naslovov državnih prvakov in devet državnih podprvakov

V štajerski prestolnici osvojili pet naslovov državnih prvakov in devet državnih podprvakov

Od petka, 2.2.2024, do nedelje, 4.2.2024, je v Mariboru na bazenu na 25 metrski razdalji, poteklo Zimsko moštveno in posamično prvenstvo Slovenije za kadete/kadetinje in mladince/mladinke.

Plavalni klub Calcit Kamnik je zastopalo 5 mladincev/dink in 5 kadetov/tinj. Zaradi odsotnosti trenerja Mihe Potočnika, ki je spremljal Nika Peterlina na svetovnem prvenstvu v Dohi, je tekmovalce spremljala trenerka Radovljiškega kluba Urška Potočnik. Mladinsko elito so zastopali Taja Vejnovič, Iza Videc, Andraž Cencelj, Miha Justin, Mark Anej Lapuh, kadetsko elito pa Ana Avbelj, Ivana Lukan, Tajda Spruk, Liam Negodič in Rok Vejnovič.

Tridnevno tekmovanje je potekalo tako, da so bila v dopoldanskem delu predtekmovanja v popoldanskem delu finala.

Calcitovi plavalci so osvojili več naslovov državnih prvakov, podprvakov in bronastih kolajn:

Ivana Lukan 1. mesto na 50 m prsno, 1. mesto na 200 m prsno, 1. mesto na 100 m prsno, 2. mesto na 400 m mešano, 3. mesto na 200 m mešano.

Rok Vejnovič 1. mesto na 400 m mešano, 1. mesto na 100m mešano, 2. mesto na 400 m prosto, 2. mesto na 200 m hrbtno, 2. mesto na 200 m mešano.

Iza Videc 2. mesto na 100 m hrbtno, 2. mesto na 100 m mešano, 2. mesto na 200 m hrbtno, 3. mesto na 400 m mešano, 3. mesto na 200 m mešano.

Ana Avbelj 2 mesto na 200 m prsno, 3. mesto na 100 m prsno.

Taja Vejnovič 2. mesto na 50 m prsno.

Tudi ostali Calcitovi plavalci so se odlično odrezali. Njihove najboljše uvrstitve so bile:

Liam Negodič 5. mesto na 100 m prsno.

Tajda Spruk 7. mesto na 200 m prsno.

Mark Anej Lapuh 8. mesto na 800 m prosto.

Miha Justin 10. mesto na 800 m prosto.

Andraž Cencelj 19. mesto na 50 m delfin.

V moštveni razvrstitvi je plavalni klub Calcit Kamnik s samo desetimi plavalci zasedel odlično 9. mesto. Rok Vejnovič je prav tako zasedel 9. mesto med vsemi plavalci glede na točkovanje.