• +386 51 328 208
  • Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Novice

Priznanja občine Kamnik za naj športnika 2023

V Domu kulture Kamnik so bila v torek, 27. 2. 2024, na prireditvi, ki jo je pripravil Zavod za turizem in šport Kamnik, podeljena priznanja za športne dosežke v letu 2023.

Slavnostne prireditve so se udeležili najbolj uspešni športniki in športnice kamniške občine. Med dobitniki priznanj so bile tudi plavalke in plavalci plavalnega kluba Calcit Kamnik. Ob vseh plavalnih uspehih je potrebno ponovno poudariti, v kako slabih pogojih plavajo kamniški plavalci in da od ničkolikokrat obljubljenega pokritega bazena ni kaj dosti, razen nekaj lepih besed pred vsakimi volitvami. Zato je prejem vsakega priznanja še toliko pomembneje in slavnostno za naš klub.

Priznanja za športne dosežke v letu 2023 so v našem klubu prejeli:

GAŠPER STELE, člani in članice nad 20 let - enotna kategorija (2004 in st.) 

Gašper je v letu 2023 zastopal barve plavalnega kluba Kamnik v kategoriji mlajših članov. Na absolutnem letnem državnem prvenstvu je osvojil 2 mesto na 800 in 1500 m prosto, ter 3 mesto na 400 m prosto.

Na letnem državnem prvenstvu je med mlajšimi člani osvojil 1 mesto na 800 in 1500 m prosto.

Na zimskem državnem prvenstvu v daljinskem plavanju je v absolutni konkurenci osvojil 2 mesto.

V lanski sezoni se je v poletnem delu sezone udeleževal tudi tekem CRO CUP v daljinskem plavanju na odprtih vodah-morju na Hrvaškem in postal absolutni skupni zmagovalec prvenstva CRO CUP, ki je obsegalo 10 maratonov med 3 in 10 km.

TAJA VEJNOVIČ, Mladinci in mladinke do 19 let (2005 in 2006)

Taja je absolutna državna prvakinja na 1500 m prosto na absolutnem DP v Ravnah in 5000 m v Radovljici. Z reprezentanco je nastopala na četveroboju v Sarajevu. Kljub šolskim obveznostim dokazuje, da je možno usklajevati treninge, in posegati po najboljših časih.     

NIK PETERLIN, Mladinci in mladinke do 19 let (2005 in 2006)

Nik je Najboljši plavalec med mladinci in Najboljši daljinski plavalec leta 2023. Na MSP v Netanya je v disciplini 1500 m prosto osvojil 18. mesto. Nastopil je na MEP, na članski tekmi za evropski pokal v Piombinu, kjer je osvojil 21. mesto. Na finalu svetovnega pokala v Madieri, je bil med mladinci 14.ti. Nanizal je še nekaj zmag na tekmah za hrvaški pokal, ki je lani štel za letno državno prvenstvo. Postal je državni prvak na 800 in 1500 m prosto v Kopru. Letošnji cilj je nastop na evropskem prvenstvu v Beogradu junija, kjer bo imel pripravo na glavno tekmo sezone, to je mladinsko evropsko prvenstvo julija na Dunaju. Želja je tudi nastop na MSP septembra na Sardiniji.

IVANA LUKAN, Kadeti in kadetinje do 17 let (2007 in 2008)

Ivana je članica razširjene reprezentance. Nastopila je na OFEMU 2023, na Multinational CUP v Beogradu in na četveroboju v Sarajevu. Z odličnimi nastopi v bazenskem in daljinskem plavanju dokazuje, da je z vztrajnostjo možno posegati po najboljših časih in osvajati medalje na ABS in KATEG. DP.

ROK VEJNOVIČ, Kadeti in kadetinje do 17 let (2007 in 2008)

Rok je z svojimi dosežki uvrščen v kadetsko reprezentanco. Prejel je priznanje Najboljši daljinski plavalec leta 2023 med kadeti. Na MEP v daljinskem plavanju na Krfu v disciplini 5 km je osvojil 19. mesto. Na DP je priplaval naziv državnega rekorderja na 400m prosto v kategoriji U15. Nastopil je na OFEMU 2023 in v Kranju na mednarodni tekmi kadetov CECJM 2023. Osvaja medalje na ABS in KATEG.DP, v bazenskem in daljinskem plavanju.

ANA AVBELJ, Dečki in deklice do 15 let (2009 in mlajši)

Ana se je z svojimi dosežki uvrstila že na 2 tekmi s kadetsko reprezentanco Slovenije. Na mednarodni tekmi kadetov v Kranju je odlično odplavala 100 m in 200 m prsno. Na kategorijskih tekmah DP osvaja medalje. Njeni rezultati nakazujejo, da z vztrajnostjo lahko izboljša čase v bazenskem plavanju.

Vsem plavalcem iskrene čestitke in obilo dobrih nastopov tudi v prihodnje.

Matjaž Spruk

Foto: Anita Berlisk