• +386 51 328 208
  • Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Novice

Calcitovi plavalci uspešno na prvi tekmi v sezoni

V ljubljanskem 25 metrskem bazenu v Tivoliju je 14. in 15. 10. 2023 potekal 2. Ribin jesenski pokal. Tekmovanja se je udeležilo 497 plavalk in plavalcev iz devetih držav. Izmed petnajstih slovenskih klubov je Plavalni klub Calcit Kamnik zastopalo 21 plavalk in plavalcev.

Pod vodstvom Mihe Potočnika so nastopili: Ana Avbelj, Ivana Lukan, Živa Prašnikar, Taja Vejnovič, Iza Videc, Andraž Cencelj, Miha Justin, Mark Anej Lapuh, Liam Negodič, Nik Peterlin, Rok Vejnovič in Nik Vučko. Pod vodstvom Emila Tahirovića pa: Kaja Hočevar, Neža Hren, Taja Klemen, Tina Klemen, Anna Losieva, Tymur Beshlyk, Urban Klemenc, Žiga Kugler in Peter Lackovič.
Na prvi tekmi letošnje sezone so Calcitovi plavalci odplavali odlične čase. Ker pa je bilo vrhunskih uvrstitev res veliko, omenimo uvrstitve na prva tri mesta v posameznih kategorijah.
Mladinci/mladinke:
Taja Vejnovič 1. mesto na 800 m prosto, 3. mesto na 400 m prosto.
Nik Peterlin 1. mesto na 800 m prosto, 2. mesto na 400 m prosto.
Iza Videc 2. mesto na 50 m hrbtno, 3. mesto na 200 m hrbtno.

Kadeti/kadetinje:
Rok Vejnovič 1. mesto na 800 m prosto, 2. mesto na 200 m prsno, 2. mesto na 200 m hrbtno.
Liam Negodič 2. mesto na 100 m prsno.
Ivana Lukan 2. mesto na 200 m prsno, 3. mesto na 100 m prsno.

Dečki/deklice:
Kaja Hočevar 1. mesto na 800 m prosto.
Tymur Beshlyk 1. mesto na 200 m delfin.
Peter Lackovič 2. mesto na 200 m delfin.
Žiga Kugler 3. mesto na 200 m delfin.

Neža Hren 1. mesto na 200 m prsno, 1. mesto na 100 m prsno, 2. mesto na 400 m prosto med mlajšimi deklicami.

Osvojenih bleščečih odličij je bilo tako kar devetnajst. To pa je Plavalni klub Calcit Kamnik uvrstilo na odlično sedmo mesto po številu osvojenih medalj.

Čestitke vsem plavalkam, plavalcem in trenerjema za osvojene izvrstne rezultate.