• +386 51 328 208
  • Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Novice

GPX Kranj 2023

V Kranju je potekal dvodnevni turnir GPX Kranj 2023 z močno mednarodno konkurenco. Nastopilo je 259 plavalcev iz skupno 34 klubov od tega 19 slovenskih. Plavalni klub Calcit Kamnik je zastopalo petnajst plavalk in plavalcev starostnih skupin kadetov in mladincev.

Pod vodstvom trenerja Mihe Potočnika so nastopili: Ana Avbelj, Ivana Lukan, Laura Podgoršek, Živa Prašnikar, Taja Vejnovič, Iza Videc, Andraž Cencelj, Miha Justin, Mark Anej Lapuh, Liam Negodič, Nik Peterlin in Rok Vejnovič. Pod vodstvom trenerja Emila Tahirovića so nastopile: Maruša Kugler, Ema Matijaš in Tajda Spruk.

Tekmovanje je bilo zasnovano tako, da so v dopoldanskem delu potekala predtekmovanja, popoldne pa finala za posamezne discipline. Medalje so se podeljevale le za absolutno razvrstitev. Uvrstitev Calcitovih plavalcev v finala, je bilo veliko in s tem so dokazali da lahko plavajo ob boku tako vrhunskim domačim kot tujim plavalcem. Osvojili so pa tudi tri bleščeča odličja.

Ivana Lukan je osvojila srebrno medaljo na 50 m prsno in bronasto medaljo na 200 m prsno.

Rok Vejnovič je osvojil srebrno medaljo na 400 m mešano.

Odlična plavalna forma se stopnjuje za DP na Ravnah!