• +386 51 328 208
  • Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Novice

Calcitovi plavalci do novih stopničk

V soboto 1. 7. 2023 je v olimpijskem bazenu na koprski Bonifiki potekal Pokal Kopra 2023. Nastopilo je 353 plavalcev iz osemnajstih slovenskih in treh tujih klubov.

Plavalni klub Calcit Kamnik je zastopalo devetnajst plavalk in plavalcev. Tokrat je v odsotnosti glavnega trenerja Mihe Potočnika vse plavalce vodil trener Emil Tahirović. Nastopili so: Ana Avbelj, Neža Hren, Taja Klemen, Tina Klemen, Maruša Kugler, Anna Losieva, Ivana Lukan, Laura Podgoršek, Tajda Spruk, Taja Vejnovič, Iza Videc, Tymur Beshlyk, Andraž Cencelj, Miha Justin, Žiga Kugler, Peter Lackovič, Liam Negodič, Rok Vejnovič in Matevž Vrhovnik.

Vsi kamniški plavalci so navdušili z odličnim plavanjem, odplavanih je bilo veliko osebnih rekordov in velikokrat so stopili na stopničke.

Uvrstitve na prva tri mesta v posamezni skupini/ kategoriji so bila:

Taja Vejnovič je osvojila tri zlate medalje na 100 m prosto, 200 m prosto, 100 m delfin in srebro na 200 m mešano. S temi rezultati je postala absolutna zmagovalka med ženskami in za to prejela pokal Kopra 2023.

Ivana Lukan je osvojila štiri zlate medalje na 200 m prosto, 50 m prsno, 100 m prsno in 200 m mešano.

Rok Vejnovič je osvojil tri zlate medalje na 200 m prosto, 100 m delfin, 200 m mešano in srebrno na 100 m prosto.

Laura Podgoršek je osvojila dve zlati medalji na 50 m ter 100 m delfin in dve srebrni medalji na 200 m prosto in 200 m mešano.

Taja Klemen je osvojila dve zlati medalji na 50 m prosto, 50 m hrbtno in srebrno na 100 m prosto.

Iza Videc je osvojila zlato medaljo na 200 m mešano, srebrno na 50 m hrbtno in bronasto na 200 m prosto.

Neža Hren je osvojila zlato medaljo na 50 m prosto in bronasto na 50 m delfin.

Žiga Kugler je osvojil zlato medaljo na 50 m delfin in srebrno na 50 m prosto.

Tina Klemen je osvojila srebrno medaljo na 50 m hrbtno.

Ana Avbelj je osvojila srebrno medaljo na 50 m prsno in dve bronasti na 100 m prsno in 200 m mešano.

Liam Negodič je osvojil bronasto medaljo na 100 m prsno.

Matevž Vrhovnik je osvojil bronasto medaljo na 100 m prosto.

Veliko število dobrih uvrstitev nakazuje, da se plavalcem Plavalnega kluba Calcit Kamnik forma pred državnimi prvenstvi neprestano izboljšuje, tako da z veseljem pričakujemo prihajajoče tekme.

Čestitke, plavalkam, plavalcem in trenerjem.