• Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Novice

Leto začeli z več naslovi državnih prvakov

Kamniški plavalci leto začeli z več naslovi državnih prvakov.

V soboto, 6. 1. 2024 je na bazenu v Radovljici potekalo zimsko odprto prvenstvo Slovenije v daljinskem plavanju na 5000 metrov.

Na tekmovanju so nastopili trije plavalci plavalnega kluba Calcit Kamnik pod vodstvom trenerja Mihe Potočnika.

Naslov absolutnega državnega prvaka Slovenije na 5000 m je osvojil Nik Peterlin. V ženski konkurenci je ta naslov osvojila Katja Fain.

Tretji v absolutni razvrstitvi in naslov mladinskega državnega prvaka na 5000 m je osvojil Rok Vejnovič. Drugo mesto v mladinski konkurenci je osvojil Rokov in Nikov klubski kolega Mark Anej Lapuh.

V razvrstitvi odprtega prvenstva, je prav tako prvo mesto zasedel Nik Peterlin, Rok Vejnovič pa odlično četrto mesto. Nik je bil prvi tudi v kategoriji med mlajšimi člani.

Plavalci plavalnega kluba Calcit Kamnik so začeli leto z odličnimi rezultati, za kar jim iskreno čestitamo.